Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka do Elektrowni Bełchatów - PGE GiEK S.A.
W dniu 18.10.2018 r. uczniowie klasy 1t (technik automatyk) pod opieką nauczycieli wzięło udział w wycieczce przedmiotowej do Elektrowni PGE w Bełchatowie – największej na świecie elektrowni węglowej wytwarzającej energię elektryczną z węgla brunatnego. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów ze specyfiką funkcjonowania zakładu produkcyjnego oraz z procesem wytwarzania energii elektrycznej w elektrowni konwencjonalnej. Na początku zwiedzający uczestniczyli w prezentacji poświęconej historii i charakterystyce elektrowni oraz jej znaczeniu na rynku energetycznym. Następnie uczniowie mieli przyjemność zwiedzenia starej i nowej części zakładu, gdzie mogli poznać szereg urządzeń służących procesowi wytwarzania, przetwarzania i rozdziału energii elektrycznej oraz zapoznania się z rozwiązaniami technologicznymi w takich dziedzinach jak energetyka, automatyka, ochrona środowiska oraz BHP.