Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zachęcamy wszystkie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe do włączenia się w akcję „Razem na Święta" i podjęcia działań związanych z przedświątecznym wolontariatem.
Wśród takich aktywności mogą pojawić się m.in.:
- zorganizowanie przedświątecznego spotkania dla osób samotnych lub potrzebujących w szkole, w domu seniora lub w innym miejscu ważnym dla lokalnej społeczności,
- wykonanie własnoręcznie drobnych upominków świątecznych i obdarowania nimi osób samotnych, chorych lub potrzebujących,
- zorganizowanie zbiórki darów dla osób potrzebujących lub schroniska dla zwierząt,

- pomoc osobom chorym lub starszym w przedświątecznych porządkach lub zrobieniu zakupów,
- zorganizowanie imprezy integracyjnej dla całej społeczności szkolnej i wiele, wiele innych.

Zapraszam również do podzielenia się z nami innymi inicjatywami realizowanymi przez przedszkole, szkołę lub placówkę oświatową. Zachęcamy do zamieszczania informacji na swoich stronach internetowych oraz postów w mediach społecznościowych z oznaczeniem #RazemNaŚwięta
Jednocześnie zachęcamy uczniów do zapoznania się z „Poradnikiem wolontariatu szkolnego", w którym mogą znaleźć najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania szkolnego wolontariatu. Dla dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców przygotowaliśmy publikację „Wolontariat szkolny. Poradnik dla nauczycieli, dyrektorów i rodziców". Obie pozycje są dostępne na naszej stroniehttps://www.gov.pl/web/edukacja/zaangazuj-sie-w-pomoc-innym-poradniki-wolontariatu-men