Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Jubileusz 10 lecia szkoły
Rok szkolny 2019/2020 jest szczególny dla całej społeczności Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie, gdyż mija właśnie 10 lat od momentu, gdy pierwsi uczniowie przekroczyli mury tej szanowanej dziś placówki. Uroczystości jubileuszowe, które odbyły się 6 września, miały kilka odsłon i zgromadziły liczne grono zaproszonych gości, nauczycieli, byłych i obecnych pracowników, absolwentów, przyjaciół i partnerów Szkoły. Obchody jubileuszu rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Kleszczowie, celebrowana przez ks. biskupa Andrzeja Przybylskiego. Podniosłość uroczystości podkreśliła obecność w kościele pocztów sztandarowych szkół: ZSP w Kleszczowie, Szkoły Podstawowej w Kleszczowie, Szkły Podstawowej w Łękińsku. W oprawę Liturgii Słowa włączyli się przedstawiciele społeczności szkolnej, Młodzieżowej Orkiesty Dętej wraz z kapelmistrzem Sławomirem Szafrańskim oraz schola ZSP. Końcowym akcentem tej części obchodów Jubileuszu było uroczyste podziękowanie za sprawowanie liturgii Mszy Świętej oraz niezwykle mądrą odnoszącą się do edukacji homilię. W darze od ks. biskupa otrzymaliśmy przepiękny egzemplarz Pisma Świętego. 
 

 Kolejną odsłoną oficjalnej części obchodów 10-lecia istnienia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie była uroczysta Gala Jubileuszowa, która odbyła się w auli kompleksu Solpark. Rozpoczął ją występ duetu: Sandry Aleksanderek i Jakuba Opalińskiego, którzy brawurowo wykonali utwór „Dumka na dwa serca”. Następnie na scenie pojawili się prowadzący galę – Julia Wojakowska i Krystian Nowak, którzy zaprosili gospodarza uroczystości, panią Dyrektor szkoły Agnieszkę Nagodę-Gębicz, która powitała wszystkich przybyłych gości. Pani dyrektor przedstawiła zarys historii naszej szkoły i jej dorobku wskazując, iż nigdy nie była jedynie instytucją, ale zawsze zwartą społecznością stworzoną przez uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli, którzy oddali szkole swój entuzjazm, wiedze i umiejętności. Następnie nadszedł czas na część artystyczną gali, koncert w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły, którego motywem przewodnim były utwory z ostatnich 10 lat, na kanwie których przedstawiono historię szkoły. Koncert poprowadzili Natalia Kurczewska i Kacper Kęsy. Swoje umiejętności wokalno – instrumentalne zaprezentowali: Sandra Aleksanderek, Weronika Jońska, Kinga Kubik, Jakub Opaliński, Dominik Kazimierski, Antoni Łażewski, Wiktor Łażewski, Antoni Iwan, Seweryn Pielucha, Paulina Szafrańska, Martyna Muskała, Zuzanna Krzywaźnia, Julia Tkacz, Zuzanna Kamińska. Za oprawę sceniczną koncertu zadbali uczniowie: Szymon Łaski, Rafał Kina, Sebastian Mokracz, Bartłomiej Lechowski, Mateusz Jenś.  Występy nagrodzono gromkimi brawami. Po koncercie i podziękowaniach dla występujących uczniów, głos zabrali zaproszeni goście, którzy w pełnych ciepłych słów przemówieniach docenili dziesięcioletni dorobek szkoły, podziwiali imponujące osiągnięcia szkoły i rozmach uroczystości oraz życzyli sukcesów w kolejnych latach. Bardzo miłym i wzruszającym akcentem były wręczone kwiaty, listy gratulacyjne oraz grawerowane dyplomy w różnej formie. Gala 10-lecia istnienia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie nie obeszła się bez szczególnie podniosłych akcentów, a takim było uhonorowanie dyrektora szkoły pani Agnieszki Nagody-Gębicz „Kryształowym sercem”, a szkoły medalem 100 lecia PCK. Gala zakończyła się słodkim akcentem, zaproszeniem wszystkich uczestników uroczystości na jubileuszowy tort i poczęstunek. Serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom za samodzielne przygotowanie przepysznych ciast oraz bufetu przekąsek. W trakcie zwiedzania szkoły trwały spotkania, rozmowy i wspomnienia pracowników, absolwentów i zaproszonych gości. Na szkolnych korytarzach goście mogli zapoznać się z osiągnięciami uczniów, kronikami i wystawą zdjęć z różnych ważnych momentów historii Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie. Piątkowa uroczystość była wyjątkowym, niezapomnianym dniem, pełnym dobrych emocji, radosnych i wzruszających spotkań, wspomnień i refleksji. Dzięki niemu Zespół Szkół Ponadpodstawowych w kolejne 10-lecie wkroczył ze śpiewem na ustach. Serdecznie dziękujemy nauczycielom i uczniom za przygotowanie uroczystości. 

 
Zobacz: https://belchatow.naszemiasto.pl/jubileusz-10-lecia-zespolu-szkol-ponadgimnazjalnych-w/ar/c5-7327701