Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Salon Maturzystów 2019
17 września 2019 roku uczniowie klas maturalnych (kl. III A, kl. III B i kl. IV T) wraz z opiekunami: doradcą zawodowym p. Renatą Kiną-Neumann, pedagogiem szkolnym p. Beatą Wysmułek oraz wychowawcami klas: p. Marzeną Klimą, Martą Szataniak i Aleksandrą Żarską-Szulc udali się do Wrocławia na Politechniką Wrocławską do Centrum Kongresowego na „Salon Maturzystów Perspektywy 2019”. Była to trzynasta edycja tego wydarzenia, która w tym roku obejmowała 16 miast akademickich. „Salon Maturzystów” to największa w Polsce kampania informacyjna dla uczniów klas maturalnych. Formuła imprezy jest niezwykle bogata. Obejmuje między innymi warsztaty, wykłady inspiracyjne, porady ekspertów z przychodni psychologiczno-pedagogicznych i urzędów pracy, badania predyspozycji czy próbne egzaminy z przedmiotów maturalnych. Maturzyści znajdują zatem na „Salonie…” wszystko, co może ich zainteresować i pomóc w zaplanowaniu nauki! W trakcie wrocławskiego Salonu nasi uczniowie uzyskali komplet informacji na temat matury od ekspertów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Uczestniczyli w wykładach oraz prezentacjach uczelni wyższych. Mieli możliwość poznać szczegóły wymagań rekrutacyjnych bezpośrednio od przedstawicieli uczelni z całego kraju. Po pobycie na Salonie zwiedziliśmy Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Wrocławski oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Spacerkiem udaliśmy się na Rynek Wrocławski, który jest jednym z największych staromiejskich rynków w całej Europie. Urokliwe uliczki i piękne kamienice pochodzące z różnych epok nadają klimat temu miejscu i są atrakcją, do których ciągną mieszkańcy i turyści.