Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XIX Dzień Papieski
Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego odbyły się 13 października 2019 r. Tradycyjnie już organizacją uroczystości zajęła się społeczność naszej szkoły, a w działaniach tych wsparł nas Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie zakupując i rozprowadzając wraz z nauczycielami kremówki papieskie. Uroczystość rozpoczęła się wspólną modlitwą, a także złożeniem kwiatów i zniczy pod pomnikiem Jana Pawła II. Wierni odśpiewali wraz z orkiestrą „Barkę”. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się do kościoła, aby uczestniczyć w uroczystej Mszy świętej, podczas której nasi uczniowie czytali modlitwy i śpiewali pieśni przy akompaniamencie gitar. Podczas nabożeństwa młodzież naszej szkoły przedstawiła okolicznościowy montaż słowno – muzyczny zatytułowany „Jan Paweł II – Wstańcie, chodźmy!” Kolejnym punktem obchodów XIX Dnia Papieskiego było rozstrzygnięcie konkursów o Janie Pawle II. Dyrektor naszej szkoły – Pani Agnieszka Nagoda – Gębicz wraz z panią Katarzyną Biegałą przewodniczącą Rady Gminy Kleszczów -  wręczyły nagrody laureatom i finalistom konkursu wiedzowego i plastycznego. Ostatnim punktem uroczystości była degustacja kremówek papieskich. Przy tej okazji można było obejrzeć konkursowe prace plastyczne wykonane przez najmłodszych mieszkańców gminy Kleszczów. Dziękujemy Panu Sławomirowi Szafrańskiemu, Młodzieżowej Orkiestrze oraz Chórowi Sonore za wspólne przygotowanie wspaniałej uroczystości. W tym dniu, jak co roku w ramach Dnia Papieskiego  odbyła się zbiórka pieniędzy na stypendia, wypłacane uczniom przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.