Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

HONOROWI PATRONI AKCJI SDSiZ I OTK


"Z pasją przez życie” – spotkanie z Błażejem Adamusem
W dniu 21 października w murach naszej szkoły gościliśmy mistrza świata we fryzjerstwie p. Błażeja Adamusa, właściciela salonów fryzjerskich w Kleszczowie i Częstochowie, założyciela Akademii. Spotkanie odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (inicjatywa Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP) pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pan Błażej bardzo obrazowo opowiedział młodzieży o tym jak swoją wielką pasję zamienił w profesję. Jakie były poszczególne stopnie w drodze na sam szczyt. „Fryzjerstwo jest to pasja, bez której nie mógłbym po prostu żyć - mówi p. Błażej Adamus. Młodzież zadawała wiele pytań i uzyskała wyczerpujące odpowiedzi.


„Z pasją przez życie” – spotkanie z fotografem p. Krzysztofem Pawelcem
W środę 23.10.2019r. do ZSP w Kleszczowie przyjechał na motorze fotograf p. Krzysztof Pawelec. Spotkanie odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Hasło akcji: „Pasja, Profesja, Powołanie”. Pan Krzysztof właściciel salonu fotograficznego w Radomsku, wielki pasjonat podróży i motorów w bardzo obrazowy sposób omówił zawód fotografa, pokazał zdjęcia artystyczne. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczniowie zadawali pytania dotyczące pracy zawodowej jak również pasji naszego gościa.


Spotkanie z żołnierzem
W dniu 23.10.2019r. do ZSP w Kleszczowie przyjechał były żołnierz zawodowy jednostki specjalnej GROM p. Pawł Kałduński. Spotkanie odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Hasło tegorocznej akcji : „Pasja, Profesja, Powołanie”. Pan Paweł omówił cechy charakterystyczne zawodu żołnierza oraz przedstawił swoją ścieżkę zawodową oraz poszczególne szczeble w hierarchii wojskowej. Na przygotowanej prezentacji pokazał kadry z życia codziennego, poligonów, ćwiczeń. Uczniowie mogli oglądać albumy, zdjęcia, medale za służbę w czasie misji. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczniowie klasy II t i II m oraz Im zadawali wiele pytań i otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. 


„Pasja, Profesja, Powołanie” - Spotkanie z pielęgniarką i położną
W czwartek 24.10.2019r. z wykładem przyjechały do naszej szkoły panie: Ewa Michalczyk – pielęgniarka szpitalna z wieloletnim stażem pracy, Radna Gminy Kleszczów oraz Klaudia Michałek – położna w szpitalu, absolwentka naszej szkoły. Panie omówiły specyfikę zawodu pielęgniarki i położnej, cechy charakterystyczne dla tych zawodów. W wykładzie uczestniczyli uczniowie klas ratowniczo – medycznych tj. Klasy: Ib, Ibg, II b, IIIb Spotkanie odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


Wizyta uczniów klas VII
W dniu 24.10.2019r. gościliśmy uczniów klas siódmych ze Szkoły Podstawowej w Kleszczowie oraz ze Szkoły Podstawowej w Łękińsku. Uczestniczyli oni w zajęciach z doradcą zawodowym Renatą Kiną-Neumann na temat: „Pasja, Profesja, Powołanie”, warsztatach z ratownictwa medycznego prowadzonych przez uczniów z klasy IIIb pod opieką p. Piotra Szczepaniaka. Po warsztatach młodzież zwiedziła naszą szkołę i uczestniczyła w zajęciach z p. Markiem Pawłowskim oraz p. Jackiem Świniarskim w pracowniach zawodowych. Goście zapewnili, że wrócą do nas, a nasza szkoła to doskonałe miejsce do rozwijania swoich pasji.


Wycieczka do Arix Polska Sp. z o.o
W piątek 25.10.2019r. uczniowie klas IIt i IIm Technikum Nowoczesnych Technologii pod opieką nauczycieli udali się na wycieczkę zawodoznawczą do firmy Arix Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Kleszczowie. Wycieczka została zorganizowana w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery „Pasja, Profesja, Powołanie”. Arix Polska Sp. z o.o. jest producentem artykułów do utrzymywania czystości w domu: szeroki asortyment gąbek , ściereczek wielofunkcyjnych j, desek do prasowania, mioteł, szczotek itp. Wizyta w firmie pozwoliła uczniom poznać ciekawy park maszynowy zakładu, linie produkcyjne oraz proces produkcyjny otrzymywania różnych środków czystości. Nasi uczniowie zapoznali się ze strukturą, funkcjonowaniem oraz środowiskiem pracy w korporacji. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom firmy do Arix Polska Sp. z o.o. za zaproszenie. 


 „Pasja, Profesja, Powołanie” - Spotkanie z kosmetyczkami Oriflame
W piątek 25.10.2019r. z pokazem i wykładem przyjechały do naszej szkoły panie: Ilona Słowińska i Katarzyna Prochoń. Panie omówiły swoje ścieżki kariery zawodowej, specyfikę zawodu kosmetyczki oraz cechy charakterystyczne zawodu. Omówiły zasady prawidłowej higieny osobistej zróżnicowanej pod względem typu skóry, zasady higienicznego i zdrowego odżywiania się. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas Ib, Iag, II b. Na koniec spotkania młodzież otrzymała drobne upominki. Spotkanie odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


 Podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w naszej szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez nauczycieli i specjalistów.

„Temperament a zawód z pasją” – zajęcia prowadzone przez psychologa szkolnego p. M. Jakubowską -Brożynę. Uczniowie zapoznali się z 4 typami temperamentu i teorią psychologiczną dotyczącą ekstrawersji i introwersji. Wniosek z zajęć był taki, że aby wykonywać zawód z pasją należy najpierw poznać samego siebie, budować charakter, rozwijać swoje talenty i wtedy trafnie wybrać zawód.
„Kompetencje twarde i kompetencje miękkie” - zajęcia z pedagogiem szkolnym p. I. Bujacz. W trakcie zajęć uczniowie klas pierwszych dowiedzieli się jak rozróżniać kompetencje twarde i miękkie, jak ważne są i jaki wpływ na nasze wybory zawodowe mogą mieć kompetencje miękkie. Uczniowie zapoznali się również z przykładowymi pytaniami , które mogą pojawić się na rozmowie kwalifikacyjnej w kontekście weryfikacji kompetencji miękkich.
„Pomysł na siebie” – warsztaty prowadzone przez p. A. Nagodę-Gębicz: tworzenia mapy pamięci czyli nowoczesnej techniki wizualnego opracowania problemów, w której wykorzystuje się rysunki, symbole, zdjęcia, ideogramy, jako narzędzia do tworzenia ścieżki kariery zawodowej. Młodzież miała możliwość skorzystania z testów predyspozycji zawodowych oraz poznać swoje mocne i słabe strony.
„Poznaj swoje predyspozycje zawodowe" – warsztaty prowadzone przez p. E. Jagła na zajęciach z podstaw przedsiębiorczości uczniowie wykonywali testy predyspozycji zawodowych, mogli dowiedzieć się w jakich zawodach można wykorzystać posiadane umiejętności i predyspozycje, a jakie mogą być przeszkody zdrowotne do wykonywania odpowiedniego zawodu.
„Warsztaty kosmetyczne” – zajęcia praktyczne prowadzone przez p. E. Jagła. Na warsztatach uczniowie wykonali kosmetyki domowej roboty tj.: peelingi do ciała, balsam do ust, kule do kąpieli, sole do kąpieli. Kosmetyki te były wykonane z produktów naturalnych i chemii spożywczej.
Konsultacje z doradcą zawodowym, pedagogiem i psychologiem szkolnym – młodzież miała możliwość porozmawiania skorzystania z porad nauczycieli dotyczących wyborów życiowych, przyszłości oraz otrzymać pomoc w rozwiązaniu nurtujących ich problemów.