Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zostań bohaterem szpiku
„Zostań bohaterem szpiku”, pod tym hasłem w dniu 15 listopada odbyła się w auli SOLPARKU kolejna prelekcja nt. honorowego dawstwa szpiku kostnego oraz komórek krwiotwórczych przeprowadzona przez dr n. med. Annę Piłat z Ośrodka Dawców Szpiku CSK i S UM w Łodzi. Spotkanie przeprowadzone było w ramach Szkolnego Tygodnia Profilaktyki. Odbiorcami byli głównie uczniowie z klas pierwszych. Podczas spotkania zostały omówione zasady rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego, metody jego pobierania oraz doboru niespokrewnionego dawcy szpiku kostnego dla biorcy, czyli naszego bliźniaka genetycznego.  Dlatego warto zgłosić się do banku dawców szpiku? – można dostać szansę uratowania komuś życia! To właśnie dawcy szpiku uratowali wielu chorych na białaczkę i inne nowotwory krwi.
Oddaj 5 ml własnej krwi i zostań potencjalnym honorowym dawcą szpiku.
Więcej przydatnych informacji o dawstwie szpiku i narządów na stronach: POLTRANSPLANTU: www.szpik.info oraz Ministerstwa Zdrowia: www.mz.gov.pl
Do tej pory na świecie swój szpik oddało około dziesięciu tysięcy dawców niespokrewnionych i kilkadziesiąt tysięcy dawców rodzinnych. I Ty możesz dołączyć do tej grupy.
Już 22 listopada, w piątek, na terenie SOLPARKU przeprowadzona zostanie kolejna akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku KLESZCZOWSKA SZPIKOMANIA.
Zapraszamy.