Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY – WYGRAJ Z HIV”
– KAMPANIA EDUKACYJNA
W czwartek 21 listopada w ramach Szkolnego Tygodnia Profilaktyki zorganizowane zostały szkolenia warsztatowe dla uczniów klas pierwszych o profilu ratowniczo- medycznym prowadzone przez specjalistów posiadających certyfikat Krajowego Centrum ds. AIDS w Warszawie. Warsztaty te są prowadzone w naszej szkole cyklicznie i jest to już VII edycja. Autorem pomysłu Akademii Liderów edukacji HIV/ AIDS jest Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej Oddziału Terenowego w Łodzi pod honorowym patronatem Wojewody Łódzkiego. Celem Akademii jest ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażeń HIV w województwie łódzkim poprzez wzrost poziomu wiedzy na temat HIV/AIDS oraz promowanie wykonywania testów w kierunku HIV.
„BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY – WYGRAJ Z HIV” – KAMPANIA EDUKACYJNA to szkolenie, które ma za zadanie min.:
- przełamanie lęku i stereotypów oraz wzmocnienie postaw tolerancji wobec osób zakażonych,
- przedstawienie sytuacji codziennych a ryzyka zakażenia HIV. (Kto i kiedy powinien wykonać test w kierunku HIV. Gdzie w województwie łódzkim można wykonać test w kierunku HIV? ),
-pokazanie podstawowych zagadnień prawnych wobec HIV/AIDS, - odpowiedzenie na pytanie „Jak uniknąć zakażenia HIV?”.
Po zakończonym szkoleniu i pozytywnym zdaniu testu uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia „ZRÓB TEST I WYGRAJ Z HIV” i tym samym stali się liderami edukacji zdrowotnej w swoim środowisku.