Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW
I ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA NIELETNICH”
W ramach Szkolnego Tygodnia Profilaktyki, 21 listopada, odbyło się spotkanie nt. „Bezpieczeństwo uczniów i odpowiedzialność karna nieletnich”. Szkolenie dla uczniów z klas pierwszych przeprowadziły panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Celem pogadanki było zapoznanie młodzieży z ich prawami i obowiązkami. Poruszono tematykę związaną z odpowiedzialnością karną, jaką mogą ponieść nieletni za swoje czyny, bezpieczeństwem na drodze, w szkole i w domu oraz wszelkiego rodzaju zagrożeniami wynikającymi z nieodpowiedzialnego zachowania, jak również profilaktyką uzależnień, cyberprzemocą i innymi czynami o szkodliwości społecznej. Podczas spotkania uczniowie także mieli okazję do czynnego udziału w zajęciach poprzez możliwość pokonania toru z pachołków z założonymi alko- i narkogoglami. Atrakcja była nie tylko świetną zabawą, ale pokazała także jak bardzo alkohol zniekształca naszą percepcję. Zajęcia z funkcjonariuszami Policji są cyklicznymi spotkaniami i jednymi z wielu działań profilaktyczno- wychowawczych, prowadzonych przez szkołę i realizowanych w ramach programu profilaktyki.  Dziękujemy policjantom za zaangażowanie oraz profesjonalne wsparcie w zapewnieniu bezpieczeństwa naszym uczniom.