Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

II Gminny Piknik Profilaktyczny pod hasłem „Bezpieczny TY”
W dniu 22 listopada w ZSP w Kleszczowie miało miejsce ważne wydarzenie pod nazwą II Gminny Piknik Profilaktyczny pod hasłem „Bezpieczny TY”. Był on podsumowaniem trwającego od 15 listopada Szkolnego Tygodni Profilaktyki. Piknik odbywał się w godzinach od 10:00-14:00 w hali sportowej SOLPAKU. W programie zaplanowano m.in. imprezy o charakterze profilaktycznym, zachęcające do zdrowego trybu życia, wolnego od wszelkiego rodzaju używek. Prowadzenie zdrowego trybu życia niesie za sobą mnóstwo różnych korzyści. Prawdą jest, że o zdrowie i dobre samopoczucie warto dbać już od najmłodszych lat. Dlatego zaprosiliśmy do udziału w Pikniku przedszkolaki z 3 gminnych przedszkoli samorządowych oraz uczniów ze szkół podstawowych z Łękińska i Kleszczowa. Mamy nadzieję, że zapewniliśmy wszystkim dobrą zabawę oraz mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Uczestnicy imprezy mieli okazję m.in. spróbować pokonać tor z pachołków z założonymi alko- i narkogoglami. Atrakcja ta jest nie tylko świetną zabawą, ale pokazuje jak bardzo alkohol zniekształca percepcję i jak niebezpieczne jest prowadzenie pojazdów po jego spożyciu. Odbywały się również zajęcia profilaktyczno – animacyjne z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dla najmłodszych niewątpliwą frajdą był pokaz tresury psa policyjnego oraz zabawy prowadzone przez panią Julitę Zagórską - fizjoterapeutę z Kleszczowskiej Przychodni „Salus”. Bardzo dużym powodzeniem wśród nieco starszych  i całkiem dorosłych osób cieszyły się symulatory dachowania i zderzeń, które były nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale także do nauki i przestrogi zwłaszcza dla młodych kierowców. Był kącik profilaktyczny, gdzie uczniowie mogli dowiedzieć się jak rozwiązać problemy dotyczące np.: uzależnienia od alkoholu, narkotyków, leków, dopalaczy, papierosów, zagrożenia w sieci, uzależnienia od urządzeń mobilnych, agresji i przemocy. O podniebienia gości zadbali eksperci w dziedzinie zdrowego odżywiania - uczniowie
i nauczyciele naszej szkoły, którzy przygotowali zdrowe wypieki, przekąski i soki. Całą imprezę umiliły występy Szkolnego Zespołu „Cheerleaders” oraz szkolnej grupy muzycznej.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i zaangażowanie się wydarzenie.