Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Świąteczny program profilaktyki uzależnień
W dniu 17 grudnia ( wtorek) o godzinie 12.45 młodzież wraz z nauczycielami miała przyjemność uczestniczenia w świątecznym programie profilaktyki uzależnień w wykonaniu Gabriela Fleszara pt. „Wolności oddać nie umiem”. Program „Wolności oddać nie umiem” to trwający 90 minut recital słowno-muzyczny przygotowany pod kątem profilaktyki uzależnień dla młodzieży.  W trakcie spotkania artysta zaprezentował opowieści ze swojego (i nie tylko) życia mające przestrzec uczniów przed wchodzeniem na drogę uzależnień. Skupił się głównie na uzależnieniach najbardziej zagrażających zdrowiu i życiu (papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze), ale śladowo zasygnalizował również problem a propos uzależnień cywilizacyjnych (smartfon, komputer, Internet). Artysta opowiadał o ludziach uzależnionych od substancji psychoaktywnych, których spotkał na swojej drodze. Przestrzegał młodzież przed podejmowaniem niewłaściwych decyzji, zachęcał do nieulegania namowom innych oraz do życia zgodnego z własnymi dewizami. Opowieści przedzielane były piosenkami (wykonanymi przez artystę 100% na żywo, z gitarą), które czasem były nawiązaniem do programu, a czasem po prostu muzycznym przerywnikiem. Spotkanie spotkało się z bardzo dobrym odbiorem wśród uczniów i nauczycieli i mamy nadzieję, że na długo pozostanie w ich pamięci.