Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Najlepsze szkoły w Polsce są w Kleszczowie - ranking PERSPEKTYW 2020

TECHNIKUM – ZŁOTA SZKOŁA, LICEUM – SREBRNA SZKOŁA

9 stycznia 2020 r. uczestniczyliśmy w uroczystej gali finałowej Rankingu Perspektyw 2020, która odbyła się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W gali wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej - podsekretarz stanu p. Maciej Kopeć, OKE, Kuratorium Oświaty, uczelni wyższych i instytucji samorządowych. Z naszej szkoły na zaproszenie, w gali uczestniczyli: p. dyrektor Agnieszka Nagoda-Gębicz, nauczyciele: p. Ewa Mordalska, p. Ewa Zagaj i uczniowie: Paulina Piorun, Daria Gajda, Sandra Aleksanderek, Kamil Gębicz, Bartek Jarkowski, Maciej Francuz, Piotr Piotrowski.
W XXII Rankingu analizowano wyniki 2085 liceów ogólnokształcących i 1728 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2019 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. Należy więc podkreślić że zgodnie z SIO w/w szkół jest w Polsce zdecydowanie więcej.
Nasze szkoły uzyskały znakomite lokaty - Technikum to kolejny raz ZŁOTA SZKOŁA, Liceum to SREBRNA SZKOŁA. Technikum Nowoczesnych Technologii jest czwartym najlepszym technikum w Polsce. Zajęło także I miejsce w województwie łódzkim. Ogromny sukces to II miejsce Polsce w rankingu maturalnym. Liceum Ogólnokształcące znalazło się w gronie 50 najlepszych liceów w województwie łódzkim zajmując bardzo dobre 19 miejsce, uzyskując znakomity wynik w porównaniu do roku poprzedniego.Gratulujemy nauczycielom i absolwentom rocznika 2019 uzyskania znakomitych wyników.
Kryteria rankingu liceów 2020 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc.) oraz sukcesy w olimpiadach (25 proc.). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.
Kryteria rankingu techników 2020 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30 proc.) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30 proc.).
Szczegółowe dane znaleźć można na portalu www.perspektywy.pl.

http://technika.perspektywy.pl/2020/tabele/ranking-glowny-technikow

http://technika.perspektywy.pl/2020/tabele/ranking-maturalny-technikow

http://technika.perspektywy.pl/2020/tabele/ranking-wojewodzki-technikow/1/5

http://licea.perspektywy.pl/2020/tabele/ranking-wojewodzki-liceow/1/5

Zobacz:
https://dzienniklodzki.pl/ranking-perspektywy-2020-liceum-politechniki-w-lodzi-i-technikum-w-kleszczowie-najlepsze-w-wojewodztwie-lodzkim/ar/c5-14704731