Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. DBI 2020 odbył się w naszej szkole 11 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Na corocznymch lekcjach z informatyki zachęcaliśmy naszych uczniów do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Promowaliśmy pozytywne zastosowanie internetu, tolerancję oraz tworzenie kultury zrozumienia. Uczniowie i nauczyciele mieli możliwość obejrzenia na holu szkolnym filmu o nadużywaniu internetu przez dzieci i młodzież. Dla chcących go obejrzeć, przypominamy, że film znajduje się TUTAJ. Na lekcjach informatyki uczniowie wykonywali plakaty na temat bezpieczeństwa w internecie, czego efektem jest wystawa na jednej ze szkolnych ścian.
Rodzicom proponujemy zapoznanie się z  materiałami o bezpieczeństwie w internecie Waszych dzieci  - TUTAJ.