Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Klasy językowe w Warszawie
18 lutego uczniowie z klasy II a i III a wraz z opiekunami - p. Anetą Walczyk, p. Barbarą Mickiewicz, p. Marzeną Klimą, p. Kingą Klimczyk uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pobyt w stolicy – dzięki dr Marcinowi Kołakowskiemu (Zastępca Dyrektora Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich do Spraw Naukowych) - rozpoczął się od wizyty w Instytucie Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich na Uniwersytecie Warszawskim. Po przejściu przez bramę główną UW na Krakowskim Przedmieściu uczniowie zwiedzili Kampus, a następnie przeszli skarpą do gmachu Neofilologii. Przewodnikiem po Uniwersytecie była dr Zofia Grzesiak, która opowiedziała o odrestaurowanych zabytkowych gmachach oraz budynku, który wywarł na uczniach ogromne wrażenie– Bibliotece Uniwersyteckiej. W budynku Neofilologii młodzież uczestniczyła w zajęciach dotyczących Hiszpanii (prowadząca dr Małgorzata Marzoch), Meksyku ( dr hab. Gerardo Beltran Cejudo), Portugalii i portugalskiego (dr Jakub Jankowski i Samuel Figueira-Cardoso), programu studiów i perspektyw zawodowych dla iberystów (dr Magdalena Brykczyńska) oraz tłumaczeń ustnych i pracy w UE (p. Renata Kugaczewska). Interesujące było również spotkanie ze studentami (p. Magdalena Adamczyk).
Kolejnym punktem wycieczki był Sejm RP, gdzie uczniowie mieli możliwość poznania zasad funkcjonowania władzy ustawodawczej. Przewodnik przybliżył wiele interesujących faktów z życia codziennego posłów, procedury sejmowe, zasady głosowania oraz sposoby działalności posłów w Sejmie i poza nim.
Pobyt w Warszawie uczniowie zakończyli dobrze bawiąc się na „Ślubie doskonałym” w Teatrze Kwadrat.