Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sandra Aleksanderek w finale 4.edycji
Festiwalu Piosenki „O Wolności” w Katowicach

Gratulacje dla Sandry Aleksanderek, uczennicy klasy 2t Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie, którą została zakwalifikowana do finału czwartej edycji Festiwalu Piosenki „O Wolności”, organizowanego wspólnie przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się 56 wykonawców, z których jury wybrało 30 zgłoszeń, podzielonych na dwie kategorie wiekowe: 10-15 oraz 16-25 lat. Festiwal odbędzie się 4 kwietnia 2020 r. na Scenie w Malarni w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach w godzinach od 11.00 do 16.00. W czasie przesłuchania finałowego młodzi artyści zaprezentują własne interpretacje utworów, których tematem przewodnim jest wolność. Wśród wybranych przez nich piosenek znalazły się przykłady twórczości legendarnych już bardów „Solidarności” jak Jacek Kaczmarski czy Przemysław Gintrowski, rockowej sceny lat 80. XX w. czy utwory z repertuaru współczesnych wykonawców.  Wstęp dla publiczności na przesłuchania jest wolny.
Celem konkursu, który odbywać się będzie w formie przeglądu muzycznego, jest przypomnienie ważnych dla historii Polski utworów oraz postaci ich twórców. Festiwal skierowany jest do młodzieży od 10 do 25 lat. Jeszcze raz gratulujemy i trzymamy mocno kciuki!