Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jesienne spotkania profilaktyczne
W ramach współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie z Gminnym Klubem HDK PCK w poniedziałek 23 października w auli SOLPARKU odbyły się dwie profilaktyczne prelekcje. Pierwsza dotyczyła profilaktyki raka piersi i przeprowadzona została przez Bełchatowskie Stowarzyszenie „Amazonki”. Spotkanie przeznaczone było głównie dla pań „małych i dużych”. Pokazy i ćwiczenia na specjalistycznych fantomach pozwoliły lepiej zrozumieć problem i nauczyć uczestniczki samodzielnego badania stanu swoich piersi. Druga prelekcja, dotyczyła chorób układu krwionośnego oraz dawstwa szpiku kostnego i komórek krwiotwórczych i została poprowadzona przez przedstawiciela Łódzkiego Ośrodka Dawców Szpiku. Podobne prelekcje przeprowadzane są w naszej szkole każdego roku i służą podniesieniu świadomości profilaktycznej młodzieży. Jednocześnie przypominamy, że w piątek 27 października Gminny Klub HDK PCK zaprasza wszystkich pełnoletnich uczniów ZSP od godziny 11.00 na kolejną, pierwszą w tym roku szkolnym, akcję honorowego krwiodawstwa. Będzie ona połączona z akcją rejestracyjną potencjalnych dawców szpiku kostnego. Serdecznie zapraszamy.