Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Światowy dzień pieczenia chleba
Z okazji "Światowego Dnia Pieczenia Chleba" oraz w ramach realizacji programu "Szkoła promująca zdrowie", 23 października w naszej szkole upieczono przepyszny i zdrowy chleb. Celem akcji jest uczczenie codziennego chleba oraz zwrócenie uwagi uczniom na to, że pieczenie wcale nie jest takie trudne a może być świetną zabawą.  Przekonały się o tym uczennice oraz uczniowie klasy I B, którzy przygotowywali ciasto i uczestniczyli w procesie pieczenia dzięki uprzejmości restauracji SOLPARK. Upieczono chleb pszenny z dodatkiem m.in. siemienia lnianego, pestek dyni, słonecznika  i sezamu. Wszyscy uczniowie mogli spróbować wypieków podczas długiej przerwy.