Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Obóz językowy w Ettenheim - Niemcy

13.06-22.06.2012 uczniowie klas I i II językowych wraz z opiekunami wyjechali na obóz językowy w formie szkolnej wymiany. W Ettenheim zostaliśmy przywitani przez dyrekcję szkoły oraz niemieckich partnerów. W piątek udaliśmy się wraz z nimi na lekcje. Po południu pojechaliśmy do parku linowego Klettergarten. Następnego dnia spotkaliśmy się w szkole, aby przedstawić przygotowane przez nas oraz niemieckich uczniów prezentacje na temat szkolnictwa w Polsce i Niemczech oraz systemu politycznego w obu krajach. Później udaliśmy się pieszo do zabytkowego kościoła, gdzie usłyszeliśmy historię o St. Landolin. Niedzielę uczniowie spędzili z rodzinami, a osoby mieszkające w internacie udały się na basen odkryty i kręgle. W poniedziałek pojechaliśmy do Freiburga, by zwiedzić miasto i kupić pamiątki. Cały kolejny dzień spędziliśmy w Europa Park, korzystając z tamtejszych atrakcji, m.in Silver Star, Wodan czy Blue Fire. W środę wyruszyliśmy do Strasburga w celu poznania pracy Parlamentu Europejskiego. Wieczorem odbył się grill pożegnalny, na którym byli wszyscy uczniowie i rodziny niemieckie. W czwartek po raz kolejny uczestniczyliśmy w lekcjach i po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną. Dla każdego z nas wyjazd ten był jednocześnie nauką jak i rozrywką. Dostarczył nam wielu wrażeń i przyniósł nowe znajomości.