Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Wymiana polsko- niemiecka w Ettenheim
W dniach 22-29.09.2014 roku odbyła się już trzecia wymiana młodzieży niemieckiej ze szkoły Heimschule w Ettenheim (www.heimschule-ettenheim.de) oraz młodzieży polskiej naszej szkoły. Tuż po przyjeździe zostaliśmy ciepło powitani przez dyrektora. Pan Eberhard Pfister wyraził opinię, że relacje polsko- niemieckie są ważnym fundamentem dla całej Europy. Program wycieczki zawierał następujące punkty: park linowy w Rust, wizyta w Parlamencie Europejskim, park rozrywki (Europapark), wycieczka do Freiburga, udział w zajęciach lekcyjnych partnerów z wymiany, zajęcia integracyjne, wywiady uliczne, referaty. Młodzież mieszkała w rodzinach uczniów niemieckich. Była to doskonała okazja do szlifowania języka niemieckiego, poznania dialektu tego regionu Niemiec, życia codziennego, kultury, tradycji mieszkańców landu Badenii - Wirtembergii. Już za rok będziemy gościć w Kleszczowie młodzież niemiecką z ich opiekunami. W tegorocznej wymianie uczestniczyli uczniowie klasy językowej. Opiekunami byli Pan Adam Grodek oraz Pani Paulina Kowalczyk - Pyka. Projekt dofinansowała Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży.