Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Warsztaty profilaktyczne
W dniu 21 kwietnia 2017 r. odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas pierwszych liceum i technikum przeprowadzone przez trenerów ze Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii w Katowicach nt. „Smartfon- przyjaciel czy wróg? czyli jak żyć w świecie nowych technologii?”
Uczniowie uczestniczyli w 2-godzinnym programie profilaktycznym mającym na celu zwrócenie uwagi na świadome i racjonalne korzystanie z nowoczesnych urządzeń elektronicznych w tym smartfonów. W toku warsztatów specjaliści Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii przedstawili konsekwencje, jakie niesie ze sobą życie w świecie wirtualnym Każdy miał okazję do analizy swojego zachowania pod kątem zagrożenia uzależnieniem. Uświadomiono młodzieży, że komunikator nie jest w stanie zastąpić nam przyjaciela, spotkania z drugim człowiekiem, radości przebywania z nim. W trakcie zajęć poruszono też temat prywatności i wolności w cyberprzestrzeni. Tematyka spotkania, oprócz konkretnej wiedzy, wywołała dużo emocji oraz pobudziła młodzież do zastanowienia i przemyśleń.