Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

SPOTKANIE UCZENNIC Z PANIĄ KOSMETOLOG
czyli jak mieć promienna i zdrową skórę
W dniu 19 kwietnia uczennice klasy pierwszej odbyły spotkanie z Panią Pauliną Barczak z zawodu kosmetolog, aktualnie studentka psychologii biznesu Uniwersytetu SWPS. Problemy kosmetologiczne łączy ściśle z psychiką. Pani kosmetolog przedstawiła zagadnienia dotyczące pielęgnacji skóry. Szczegółowo omówiła higienę ciała- higienę osobistą, higienę żywienia ze zwróceniem szczególnej uwagi na odpowiednie nawodnienie organizmu. Pani kosmetolog uświadomiła dziewczęta że, odpowiednie dbanie o skórę to nie stosowanie kosmetyków a prawidłowe odżywianie się, intensywna aktywność fizyczna oraz higiena snu i psychiki. Kosmetyki zaś służą tylko do właściwej higieny osobistej. Uczennice dowiedziały się także o schorzeniach skórnych, jak powstają, dlaczego występują i jak sobie z nimi radzić.